Klan Łowców

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Proszę o czynne udzielanie się na Forum

#1 2009-04-15 22:22:10

dragon

Administrator

16265651
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 68
Punktów :   

Porady finansowe.

1. Biuro pracy.
Gdzie: Znajdziemy je na głównym ekranie w każdym mieście.
Co oferuje: Zarobek wynoszący około 50 sztuk złota na poziom gracza w 1 punkt energii.
Plusy:
-stała pensja
-najprostszy sposób zarobienia złota

Minusy:
-bardzo mały zysk w porównaniu do utraconej energii
-mała kreatywność w zarabianiu, nic ciekawego się nie dzieje, daje mało satysfakcji.

Moja ocena: 2/10
Mój komentarz: Dla większości graczy jest to pierwsza praca, gdyż najłatwiej ja znaleźć i jest najpewniejsza. Warto jednak jak najszybciej ją rzucić i zacząć zarabiać porządną kasę.

2. Kopalnia.
Gdzie: Znajdziemy ją na głównym ekranie w każdym mieście. Uruchomienie działalności: Trzeba wejść w zakładkę z napisem kopalnia i wynająć tam geologa, który będzie wyszukiwał dla nas rud. Trzeba od razu wybrać, którego surowca ma szukać (najbardziej opłaca się miedź i żelazo) a następnie ustalamy na ile czasu ma wyruszyć. Proponowane opcje to od 1 dnia do tygodnia. Najbardziej opłaca się wysłać go na najdłuższy możliwy okres, gdyż wtedy znajdzie relatywnie najwięcej rud. Kosz wysłania geologa to kilka do kilkunastu tysięcy złota i paręnaście lub parędziesiąt sztuk mitrilu. Gdy geolog wróci, możemy rozpocząć wykop surowców.
Co oferuje: Stały zarobek wynoszący minimum 400 sztuk złota za punkt energii (w przypadku żelaza). Z każdym wydobyciem wzrasta umiejętność górnictwo, dzięki czemu coraz więcej rudy wydobywamy za 1 punkt energii.
Plusy:
-stała praca
-perspektywy wyraźnego wzrostu płac w przypadku stałego pracowania w kopalni
-dość dobry zarobek

Minusy:
-dość rutynowa praca
-wciąż robi się to samo
-potrzeba zainwestowania pewnej liczby mitrilu i złota na starcie
-losowość (nigdy nie wiadomo ile rudy znajdzie geolog, czasem bardzo dużo a czasem bardzo mało)

Moja ocena: 5/10
Mój komentarz: Jest to dość prosty i pewny sposób na założenie własnej działalności gospodarczej. Daje spore zyski, szczególnie tym, którzy oprą swoją gospodarkę finansową na tej pracy.
Uwagi: Nie jest prawdą, że ilość wydobywanych rud zależy od siły!
Wracając do górnictwa...według mnie jest to naprawdę dobry sposób na zarobek - na moim przykładzie, po łącznym zainwestowaniu około 800 energii w górnictwo, zacząłem zarabiać około 1500 złota za 1energię, a to jest (wydaje mi się) już konkretny zysk.
PS: proponuję jednak miedź, bo wydobywa się jej dużo więcej, niż żelaza - relatywnie ceny r. żelaza nie są aż tak wysokie w porównaniu z rudą miedzi, a i złoża są większe...

3. Huta.
Gdzie: Znajdziemy ja także na ekranie głównym w każdym mieście ;P Uruchomienie działalności: Trzeba wejść w zakładkę huta i wybudować własną hutę na kolejne poziomy. Koszt kolejnych poziomów podnosi się od kilku tysięcy złota do 120 tysięcy złota. W zależności od rozwoju huty, można w niej wytapiać kolejno: miedź, brąz, mosiądz, żelazo i stal. Po wybudowaniu musimy nabyć potrzebne do wydobycia surowce (ich opis znajduje się na głównej stronie monumentalnej huty) i zacząć wytapiać sztabki. Koszt wyprodukowania jednej sztabki to 0,1 energii.
Co oferuje: Stały zarobek wynoszący od 300 sztuk złota za 1 punkt energii.
Plusy:
-stała pensja
-dość dobry zarobek jak na początek

Minusy:
-mała kreatywność w zarobkowaniu
-niewielkie perspektywy dużego wzrostu płac
-konieczność zainwestowania pewnej liczby złota

Moja ocena: od 4/10 do 7/10 w zależności od sposobu używania huty.
Mój komentarz: Praca ta może być wykonywana na dwa sposoby. Można wytapiać sztabki na zlecenie innego gracza- wtedy jest zwykle średnio opłacalna (warto pamiętać, aby nie przyjmować ofert poniżej 70 sztuk złota za jedną sztabkę) lub samemu kupować różne surowce w promocyjnych cenach i je przetapiać- wtedy może stać się całkiem nieźle opłacalna.

4.Strażnice.
Proponuję najpierw pozostawić strażnicę na 1 lvl i kupić tylko jednego piechura. Trzymać strażnicę do dajmy na to 300 punktów operacji (kilka dni). W tym czasie zarobić chociażby w Biurze Pracy jakieś grosze i wrzucić je do Strażnicy, a potem nie wykorzystując punktów ataku rozbudować do najwyższego możliwego lvl za kasę w skarbcu ale tak by pozostało złoto na żołnierzy i wszystkie punkty ataku zużyć na ściąganiu danin.

5.Zarabianie na spekulowaniu cenami surowców na targu.
Wymaga to jednak sporej gotówki do inwestycji a także znajomości rynku. Plusem jest to że nie tracąc energii zarabiasz sporo złota...
Na początek bym się na waszym miejscu pobawił w kopalnie- to daję pewne i spore zyski.
Złoto możesz też zarabiać na Arenie zabijając potwory, ale na niskich poziomach jest to mało opłacalne...

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Ostatnio edytowany przez Bertoh Andalur (2009-04-19 05:20:55)


http://amorion.pl/signatures/9525.jpg

Offline

 

#2 2009-04-18 18:42:16

Klinik

Członek Klanu

Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 66
Punktów :   

Re: Porady finansowe.

#offtopic
Hmmm... Ja akutualnie dostaje za potwora 3,5k kasy i to jest mało ; / A tak to jestem górnikiem
#topic
Jakbym zaczynał grać to by mi się na pewno to przydało Świetnie przygotowane, chociaż troszkę mało przejrzyste, mógłbyś troszkę wyróżnić ważniejsze punkty i słowa.


http://amorion.pl/signatures/5815.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nowahootainn.pun.pl www.superteam.pun.pl www.strzelnica-rzeszow.pun.pl www.samotni-rodzice.pun.pl www.rebelde.pun.pl